TRAKYA NÖROLOJİK CERRAHİ TOPLULUĞU (TNCT)

EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ illeri nöroşirürji uzmanlarının mesleki paylaşım PLATFORMU

Hastalik Bilgileri
Bazı linkler

Yrd. Doç. Dr. Mustafa GÜVEN


Dr. Mustafa GÜVEN
              
1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. 1998 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı Nöroşirürji ihtisasını 2004 yılında Ankara Dışkapı SSK Eğitim-Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak Nöroşirürji uzmanı oldu. 2005-2012 yılları arasında Van, Konya ve Osmaniye’de uzman doktor olarak çalıştı. 2012 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Genel Nöroşirürji uygulamaları dışında 2012 yılından sonra çalışmalarını spinal cerrahi alanına yönlendiren Dr. Mustafa Güven, yurtdışı observership programlarıyla bu konudaki bilgi ve deneyimini arttırdı. 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of California Los Angeles, Santa Monica Hospital, Comprehensive Spine Center'da (Dr. Jeffrey Wang’ın yanında) observer olarak çalıştı.

Dr. Mustafa Güven 2015 Mart ayından itibaren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığını yürütmektedir. 28'i uluslarası 49 yayını, 5 kitap bölümü, 3'u uluslarası 36 bildirisi mevcuttur. Dr. Mustafa Güven 6 uluslararası ve 2 ulusal dergide hakemlik yapmaktadır. Türk Tabipler Birliği (TTB),
Türk Nöroşirürji Derneği (TND), Türk Omurga Derneği (TOD), North American Spine Surgery (NASS), European Association of Neurosurgical Societes (EANS) ve Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği üyesidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Web sayfası:  http://aves.comu.edu.tr/drmustafaguven/